5 najczęściej fotografowanych miejsc na świecie

5 najczęściej fotografowanych miejsc na świecie

Gdybym zapytał Cię, które zdjęcie jest najczęściej robione na świecie, odpowiedziałbyś pewnie, że Wieża Eiffla lub Statua Wolności… Myliłbyś się!

5. Wieża Kiz Kulesi

Wieża Kiz Kulesi znajduje się w Stambule i zajmuje piąte miejsce w rankingu. Jest to wieża znajdująca się na małej wyspie na morzu pomiędzy europejską i azjatycką częścią Stambułu. W rzeczywistości została ona stworzona jako stacja celna do kontroli towarów na statkach.

4. Moulin Rouge

Na pewno myślałeś, że Wieża Eiffla będzie wśród najbardziej sfotografowanych, cóż, Moulin Rouge jest bardziej sfotografowana. Moulin Rouge najlepiej wygląda w nocy, kiedy cała fasada jest oświetlona.

3. Park Guell

Jednym z najwspanialszych dzieł Gaudiego jest Park Guell w Barcelonie, w Hiszpanii i jest to również jedno z najczęściej fotografowanych miejsc na świecie. Bilety są limitowane i zawsze związane z wyznaczonym czasem wejścia, dlatego warto kupić bilet wcześniej lub przygotować się na długie kolejki.

2 Kościół Świętej Trójcy w Górach

Kościół Świętej Trójcy na Monti jest najczęściej fotografowanym miejscem w Rzymie, zajmując drugie miejsce na świecie i wyprzedzając Koloseum. Kościół ten wznosi się nad rzymskim Piazza Spagna i jest często porównywany do kościoła Najświętszego Serca w Paryżu, ponieważ oba znajdują się na wzgórzu, stanowiąc punkt spotkań dla turystów i mieszkańców, a także oferują wspaniałe widoki na miasto.

1. Muzeum Guggenheima

Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku zajmuje pierwsze miejsce, dzięki wielu tagom w internecie. Miejsce to znajduje się w rankingu ponad emblematami miasta, takimi jak Statua Wolności czy Empire State. Ciekawostką jest fakt, że według tej metody badania statystyk, Nowy Jork jest również najczęściej odwiedzanym miastem na świecie.

Czy byłeś tak samo zaskoczony jak ja? Prawda jest taka, że wspaniale było poznać 5 najczęściej fotografowanych miejsc na świecie na podstawie danych, a nie w oparciu o przypuszczenia czy mity.