Jak dodać znak wodny do zdjęć?

Jak dodać znak wodny do zdjęć?

Z pewnością przeglądając internet natrafiłeś na wiele zdjęć na które nałożony jest znak wodny. Zdarza się to dość często w przypadku banków zdjęć, a jest też wielu autorów takich jak fotografowie czy projektanci, którzy mają swoje własne galerie i znaki wodne. Ma to na celu uniemożliwienie osobom trzecim wykorzystania tych materiałów bez podania danych pierwotnego właściciela lub bez uiszczenia opłaty w przypadku banków zdjęć.

Jeśli kiedykolwiek chciałeś dodać podpis do swoich zdjęć i nie wiesz jak, w tym artykule pokażemy Ci jak dodać znaki wodne do swoich zdjęć, a także w najprostszy sposób: bezpośrednio na telefonie komórkowym.

Co to jest i dlaczego dodać znak wodny do moich zdjęć?

Kiedy umieszczamy zdjęcie na portalu społecznościowym lub jakiejkolwiek innej platformie, otwieramy drzwi dla innych ludzi, którzy mogą je pobrać i wykorzystać w dowolnym celu. Czasami będą podawać nas jako autora, a czasami nie. Dodanie znaku wodnego jest sposobem na to, aby obraz zawsze „mówił” do kogo należy. Znak wodny to zazwyczaj tekst lub logo nałożone na obraz w sposób, który nie uniemożliwia jego wyraźne zobaczenie, ale jednocześnie jest niemożliwy do usunięcia.

Na iOS i Androida jest wiele aplikacji, które pozwalają na dodawanie znaków wodnych do zdjęć. Czasami nawet sami fotoedytorzy je zamieszczają. W tym przypadku wybraliśmy aplikację Watermark ze względu na jej prostotę, a także dlatego, że jest na obu platformach, więc nie ma znaczenia, czy masz iPhone’a czy Androida, możesz używać tej aplikacji tak czy inaczej.