Tworzenie fotografii produktowej w prosty sposób

Tworzenie fotografii produktowej w prosty sposób

Dobre zdjęcie może sprzedać produkt. Kiedy nie mamy dostępu do studia, aparatu czy profesjonalnego oświetlenia, musimy zadowolić się tym, co mamy pod ręką. Czy da się zrobić dobre zdjęcie produktowe telefonem komórkowym? Uważamy że tak i poniżej przedstawiamy podstawowe wskazówki, jak uzyskać efektowne zdjęcie produktu za pomocą telefonu komórkowego.

Usiądź wygodnie i obserwuj

Kluczem do fotografii produktowej jest przyjrzenie się fotografowanemu obiektowi i dostrzeżenie jego właściwości. Jak zawsze, najlepiej jest używać statywu, ponieważ pomoże nam to w ręcznym naświetlaniu i lepszej kontroli nad ujęciem. Jeśli go nie mamy, zawsze możemy wykorzystać jakieś książki lub inne elementy, które pomogą nam utrzymać aparat w stabilnej pozycji.

Jak dodać znak wodny do zdjęć?

Myślenie o kompozycji

Co chcemy pokazać całość produktu czy tylko detal? Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić jest zastanowienie się nad sceną, jak jest skomponowana i pod jakim kątem i z jakiej odległości nasz obiekt jest najlepiej widoczny.

Myślenie o tle

Tło jest czymś bardzo ważnym, może pomóc nam uwypuklić obiekt lub umieścić go w jakimś kontekście. Na początku, kiedy nie mamy zbyt wielu zasobów, najlepiej jest pomóc mu się wyróżnić poprzez użycie jednolitego tła. Neutralne kolory, takie jak szary, biały i czarny są idealne, gdy zamierzamy tylko pokazać produkt. Ale, możemy grać z harmonii kolorów, aby podkreślić ten sam produkt lub wygenerować bardziej uderzający obraz z kontrastu kolorów.

One thought on “Tworzenie fotografii produktowej w prosty sposób

  1. Fabian
    9 lipca 2021 at 18:57

    Odpowiednie światło i kąty potrafią czynić cuda w fotografii produktowej.

Dodaj komentarz